Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Pułtusku
ul. 3-go Maja 20, 06-100 Pułtusk

tel: (23) 692-50-71
fax: (23) 692-61-66
godziny pracy stacji: 7:30 - 15:05
e-mail: pultusk@psse.waw.pl

Telefon alarmowy
czynny poza godzinami pracy:
509-352-119

Proszę dzwonić tylko w sytuacjach alarmowych

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Pułtusku została utworzona w 1957 roku.
Zasięg działania PSSE obejmuje teren całego powiatu Pułtuskiego, tj. 7 gmin: Gzy, Pokrzywnica, Obryte, Świercze, Winnica, Zatory oraz miasto i gminę Pułtusk. Obszar powiatu wynosi 830 km 2 zamieszkały przez około 60 tyś. mieszkańców.

Strona główna

Aktualności

Komunikat

W związku z licznymi zapytaniami w dniu 21.09.2017 r. nt. jakości wody z wodociągu publicznego w Pułtusku, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że woda z tegoż wodociągu nadaję się do spożycia i celów gospodarczych, nie stwarza żadnego zagrożenia zdrowotnego.

Czytaj więcej

Fontanny podziwiajmy z daleka!

W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne osób przebywających w sąsiedztwie fontann, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie, zwraca uwagę na zagrożenia zdrowotne, jakie mogą czyhać na osoby zachowujące się w niewskazany sposób w ich otoczeniu.

Fontanny Podziwiajmy z Daleka

Czytaj więcej

Komunikaty

Wznowienie w PSSE w m. st. w Warszawie działania punktu przyjmowania próbek do badania w kierunku nosicielstwa

WSSE w Warszawie informuje, że od dnia 03.04.2017 r. zostanie wznowione działanie punktu przyjmowania próbek do badania w kierunku nosicielstwa pałeczek z rodzaju Salmonella/Shigella w siedzibie PSSE w m. st. Warszawie przy ul. Kochanowskiego 21, tel. 22 310 79 00

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Ostrzeżenie

Ostrzeżenie przed osobami oferującymi sprzedaż narkotestów
 
W związku z informacjami o osobach, które oferują sprzedaż testów na obecność narkotyków dla szkół przedstawiając się jako pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Główny Inspektor Sanitarny informuje, że Inspekcja nie prowadzi sprzedaży narkotestów i żadne zalecenia w tym zakresie nigdy nie zostały wydane. Nie ma również żadnych przepisów prawa, które obligowałyby dyrektorów szkół do zakupu tego typu artykułów. Praktyki takie mają znamiona oszustwa i winny być zgłaszane Policji.  

Czytaj więcej