Przejdź do treści

Komunikaty

Zasadź Się Na Zdrowie

Organizatorzy:  Lasy Państwowe oraz Główny Inspektorat Sanitarny

 

W 2019 roku Państwowa Inspekcja Sanitarna obchodzi 100-lecie istnienia, a Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe 95-lecie istnienia. Mogłoby się wydawać, że obie Instytucje są zupełnie różne pod względem zadań oraz obszaru działania, ale można dostrzec wspólny mianownik jakim jest TROSKA O ZDROWIE MIESZKAŃCÓW POLSKI.  Promocja zdrowia fizycznego i psychicznego, aktywność na świeżym powietrzu, wypoczynek, edukacja i profilaktyka to ich priorytetowe zadania. W związku z tym instytucje łączą swoje siły i  ruszają ze specjalną, wspólną akcją sadzenia drzew!

Las to miejsce relaksu, zarówno fizycznego i psychicznego, odprężenia oraz odpoczynku. Z kolei ludzie, którzy mają dostęp do terenów zielonych, są na ogół zdrowsi. Regularny kontakt z naturą ma pozytywny wpływ na zdrowie, sprzyja rozwijaniu zdrowego stylu życia, a także kształtowaniu innych czynników prowadzących do poprawy i zachowania jakości życia ludzi. Rosnące zainteresowanie prozdrowotnymi właściwościami lasu sprzyja podejmowaniu działań na rzecz promocji leczniczych walorów lasu. Dlatego też w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie ludzi naszym celem jest zachęcenie do postrzegania lasu jako środowiska sprzyjającego zdrowiu.

                                                                                                                                                  Więcej >>

Rusza kampania "Dobry przepis na bezpieczeństwo"

Przetwórstwo mięsa uważane jest za branżę szczególnie niebezpieczną ze względu na liczne zagrożenia wypadkowe. W latach 2013-2017 w zakładach przetwórstwa mięsnego 235 osób zostało poszkodowanych w wypadkach przy pracy, w tym 12 poniosło śmierć, a 65 odniosło ciężkie obrażenia ciała.

http://www.bhpnatak.pl/

Więcej>>

Konkurs „SZKOŁA WOLNA OD UŻYWEK”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pułtusku informuje, że Główny Inspektor Sanitarny zamierza przeprowadzić w I połowie 2019 roku III edycję konkursu „Szkoła wolna od używek”.

Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim, skierowanym do szkół ponadgimnazjalnych, organizowanym w ramach programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. W konkursie mogą wziąć udział także szkoły ponadgimnazjalne, które nie uczestniczą w programie „ARS, czyli jak dbać o miłość?”.

Głównym celem konkursu jest aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu na „Szkoła Wolna od Używek 2019 r.”

 

 

                                                                                                   Państwowy Powiatowy

                                                                                                  Inspektor Sanitarny

                                                                                                   w Pułtusku

                                                                                                   Sławomir Biesiekierski

Hasło Roku 2019

Hasłem Roku 2019

ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA obchodzonym

             7 kwietnia 2019 roku będzie

Powszechna opieka medyczna.

Powszechna opieka zdrowotna jest celem numer jeden WHO. Kluczem do osiągnięcia tego jest zapewnienie, że każdy może uzyskać potrzebną opiekę, kiedy jej potrzebuje, w samym sercu społeczności.

Postępy poczyniono w krajach we wszystkich regionach świata, ale miliony ludzi nadal nie mają dostępu do opieki zdrowotnej. Miliony są zmuszane do wyboru między opieką zdrowotną a innymi codziennymi wydatkami, takimi jak jedzenie, odzież a nawet dom.

 

Co chcemy osiągnąć poprzez kampanie?

 

Ta kampania ma na celu pomóc ludziom lepiej zrozumieć, co oznacza powszechny zakres ochrony zdrowia- jakie usługi i wsparcie powinno być dostępne i gdzie.

            Dzień ten jest jednym z wielu możliwości komunikowania o znaczeniu równości

w usługach opieki zdrowotnej, nie tylko dla zdrowia jednostek, lecz także dla zdrowia gospodarek i całego społeczeństwa.

              

 

                                                                                              Państwowy Powiatowy

                                                                                              Inspektor Sanitarny

                                                                                                      w Pułtusku

                                                                                             Sławomir Biesiekierski